Menu

Ja Ty Insulina

Chcielibyśmy opowiedzieć o tym jak dowiedzieliśmy się o chorobie, jakie były początki i jak nam idzie życie w trójkącie z insuliną

Na początek trochę o nas..

jatyinsulina

 

Ja-Natala (25lat), On-Mariusz (26lat). We wrześniu będziemy obchodzić naszą 2 rocznicę. Wcześniej nie mieliśmy pojęcia o cukrzycy. Wiedzieliśmy, że jest taka choroba, nie zastanawiając się co ją powoduje, kto i dlaczego choruje, nie mieliśmy z nią styczności w naszych rodzinach.  Jak większość ludzi, kojarzyliśmy ją z osobami starszymi lub otyłymi. 

Ja nigdy nie odżywiałam się zdrowo, nigdy nie zwracałam szczególnie uwagi na to co jem, czy jak przygotowuje. W życiu nie liczyłam kalorii i nie patrzyłam na zawartość cukru. Może dlatego, że natura obdarzyła mnie szczupłą sylwetką i nie musiałam się o to martwić, mogę jeść co chcę, w każdej ilości i nie wpływa to na moją wagę.

Mariusz już wcześniej był w temacie kalorii i zdrowego odżywiania, ćwiczy na siłowni, jeździ rowerem, już kiedy go poznałam przykładał wagę do tego co je. Kiedy zaczęliśmy być razem trochę mnie tym zaraził, jadłam zdrowiej, razem gotowaliśmy razowe makarony czy próbowaliśmy stworzyć coś z warzyw. Wiadomo, pozwalaliśmy sobie na kfc, maka i dosyć często na słodkości, bo przecież nie można sobie w życiu niczego odmawiać:) 

Nie chcę mówić, że cukrzyca zmieniła całe nasze życie. Może z mojej strony nie wygląda to tak źle. Mariusz jest dzielny, wziął sprawy w swoje ręce i wszystko ułożył. Pewnie nawet nie mówi mi o każdej chwili załamania. Samo kłucie się czy liczenie wymienników nie wydaje sie być bardzo uciążliwe. Najgorsza jest myśl o powikłaniach. Przed nami wakacje, też pewnie będą wyglądać inaczej niż rok temu. Ja nie dopuszczam myśli, że coś złego się stanie. Nie mam pojęcia jak ja dałabym radę, gdybym to ja zachorowała. Patrzę na to wszystko z boku ale też jestem częścią jego życia, więc chcę opowiadać jak to jest z mojej perspektywy. Mam nadzieję, że Mariusz będzie dorzucał coś od siebie. Chcemy tu dodawać przepisy albo też porady. Kiedy my dowiedzieliśmy się o cukrzycy, czytaliśmy w necie milion rzeczy. Może ktoś skorzysta z naszych wskazówek albo przeczyta coś co pomoże mu w chorobie. Nie jesteśmy ekspertami, a już na pewno nie ja. Dopiero zaczynamy nasze życie z insuliną, glukometrem, penami, paskami, dietą, wymiennikami itd. Może pisanie bloga nas wciągnie i pomoże sobie wszystko poukładać:)

 

© Ja Ty Insulina
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci